اینترنت اشیاء IOT

اینترنت اشیاء چیست؟

به طور خلاصه، اینترنت اشیاء IOT مفهوم اتصال هر دستگاهی (تا زمانی که دارای کلید روشن/خاموش باشد) به اینترنت و سایر دستگاه های متصل است. اینترنت اشیا یک شبکه غول پیکر از چیزها و افراد متصل است که همگی اطلاعاتی را در مورد نحوه استفاده از آنها و محیط اطراف خود جمع آوری و به اشتراک می گذارند.

این شبکه شامل تعداد خارق‌العاده‌ای از اشیاء در هر شکل و اندازه است – از مایکروویوهای هوشمند که به طور خودکار غذای شما را در مدت زمان مناسب طبخ می‌کنند، تا ماشین‌های خودران که حسگرهای پیچیده‌ آنها اشیاء را در مسیرشان تشخیص می‌دهند، تا دستگاه‌های تناسب اندام پوشیدنی که ضربان قلب و تعداد قدم هایی که در آن روز برداشته اید را اندازه گیری می کنند و سپس از این اطلاعات برای پیشنهاد برنامه های ورزشی متناسب با شما استفاده کنید. حتی توپ‌های فوتبال متصلی وجود دارند که می‌توانند فاصله و سرعت پرتاب آن‌ها را ردیابی کنند و آن آمار را از طریق یک برنامه برای اهداف آموزشی بعدی ثبت کنند.

چگونه کار می کند؟

دستگاه‌ها و اشیاء با حسگرهای داخلی به یک پلتفرم اینترنت اشیا متصل می‌شوند که داده‌های دستگاه‌های مختلف را ادغام می‌کند و تجزیه و تحلیل‌ها را برای به اشتراک گذاشتن ارزشمندترین اطلاعات با برنامه‌های ساخته شده برای رفع نیازهای خاص اعمال می‌کند.

این پلتفرم‌های قدرتمند اینترنت اشیا می‌توانند دقیقاً مشخص کنند چه اطلاعاتی مفید هستند و چه اطلاعاتی را می‌توان با خیال راحت نادیده گرفت. از این اطلاعات می توان برای شناسایی الگوها، ارائه توصیه ها و شناسایی مشکلات احتمالی قبل از وقوع آنها استفاده کرد.

به عنوان مثال، اگر من صاحب یک کسب و کار خودروسازی هستم، ممکن است بخواهم بدانم کدام اجزای اختیاری (مثلاً صندلی های چرمی یا چرخ های آلیاژی) محبوب ترین هستند. با استفاده از فناوری اینترنت اشیا، می توانم:

از حسگرها استفاده کنید تا تشخیص دهید کدام قسمت‌ها در یک نمایشگاه محبوب‌ترین هستند و مشتریان در کجا بیشتر درنگ می‌کنند.
داده‌های فروش موجود را بررسی کنید تا مشخص کنید کدام اجزا سریع‌ترین فروش را دارند.
به طور خودکار داده های فروش را با عرضه تراز کنید، به طوری که اقلام محبوب از بین نرود.
اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط دستگاه‌های متصل به شما این امکان را می‌دهد تا تصمیمات هوشمندانه‌ای در مورد اجزای ذخیره‌سازی براساس اطلاعات هم‌زمان بگیرید،این موضوع صرفه جویی در زمان و هزینه را برای شما به دنبال خواهد داشت.

با بینش ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل پیشرفته، قدرت کارآمدتر کردن فرآیندها به دست می آید. اشیاء و سیستم‌های هوشمند به این معنی است که می‌توانید وظایف خاصی را خودکار کنید، به‌ویژه زمانی که این موارد تکراری، پیش پا افتاده، وقت‌گیر یا حتی خطرناک هستند.

سبد خرید