سخت افزار متاورس و ابزارهای آینده

خرید سرور مجازی ترکیه
متاورس METAVERSE

متاورس را فرا جهان،واقعیت مجازی و… نامیده اند اما واقعیت این واقعیت مجازی چیست؟ می توان بطور خلاصه اینگونه تعریف کنیم که پدیده متاورس به فضای جدید اشتراکی بین واقعیت و مجاز است که بوسیله ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری بوجود آمده است.متاورس در تمامی امور روزانه که انسان ها انجام می دهند قابل پیاده سازی است مانند خرید از فروشگاه ها،ویزیت پزشک،انجام بازی های آنلاین،فعالیت بورسی،خرید و فروش رمز ارز،زیارت اماکن مذهبی،سفر به نقاط توریستی دنیا و… همه این موارد را در دنیای متاورس می توانید در خانه انجام دهید،یعنی حرکت در زمان !

سخت افزارهای متاورس

شاید نسخه های اولیه متاورس ۲ بعدی بودند چون این یک مفهوم جدید نیست ولی با توجه به ارائه ۳ بعدی در دنیای ارتباطات و اینترنت می توان گفت که زیرساخت متاورس آماده شد.در این ساختار فیزیکی تجهیزاتی مانند : لنزهای هوشمند،دستکش های هپتیک،هدست های واقعیت مجازی،سیستم های ردیابی،سنسورهای اسکن و سایر حسگرها را نام برد.

لنزهای هوشمند

به جرات می توان گفت که انقلاب بزرگی در حسگرهای تصویر و لنزهای هوشمند اتفاق افتاد با معرفی اولین لنز نرم با بدنه هیدروژل،شرکت InWith Corporation که سازنده این لنز است با معرفی این محصول به مزایای آن پرداخت.این لنزها با استفاده از نمایشگرهای AR برای نشان دادن انواع مختلفی از اطلاعات با استفاده از مدارهای الکترونیکی تعبیه شده در بنده هیدروژلی ساخته شده اند که ما را به رویای جهان آئینه ای نزدیک تر کرد.تجهیزات مجهز به اینگونه لنزهای هوشمند برای افرادی که از نظر بینایی دچار اختلال دوربینی و نزدیک بینی هستند نیز قابل استفاده است.

دستکش های HAPTIC

شرکت متا که تا چندی پیش فیسبوک نام داشت،فاش کرد که در حال ساخت دستکش های هپتیک است تا کاربران بتوانند احساسات فیزیکی را در دنیای متاورس تجربه کنند.با توجه به حس لامسه که یکی از ابزارهای مهم می باشد می توان گفت که افراد زیادی را به سمت دنیای متاورس خواهد کشاند.

هدست واقعیت مجازی

حتما شما نیز از هدست های دست و پاگیر،بزرگ با سیم های پیچیده که همیشه قطع و وصلی هم داشت بی نصیب نمانده اید! در دنیای متاورس ایجاد یک صدای ۳ بعدی باکیفیت دیگر نیازی به هدست های بزرگ با سیم های پیچیده ندارد بلکه با هدست های سبک،بیسیم و بسیار با کیفیت می توانید تجربه خوبی را از دنیای متاورس داشته باشید.

سنسورهای ردیابی و اسکن

بازیگران بزرگ دنیای متاورس که از همین الان دنبال ربودن گوی سبقت از همدیگر هستند با ارائه سخت افزارهای گوناگون و افزودن حسگرهای بیشتری به دنیای متاورس سعی در جذاب کردن این محیط برای مشتریان و کاربران خود دارنداز این رو با معرفی سنسورهایی نظیر ردیابی و اسکن آنها را به سمت خود جذب می کنند.

 

سبد خرید