سرور مجازی ترکیه

سرور مجازی چیست؟

اینترنت یک شبکه بزرگ از کامپیوترهایی است که در سراسر دنیا قرار دارند. وقتی که دو سیستم کامپیوتری را به یکدیگر متصل می‌کنیم و بین آن‌ها اطلاعات رد و بدل می‌کنیم، این دو سیستم با یکدیگر یک شبکه کوچک را تشکیل می‌دهند. در اینترنت همه کامپیوترها در دنیا با کابل به یکدیگر متصل شده‌اند و دارای یک آدرس مشخص برای شناسایی و دسترسی هستند. وقتی گفته می‌شود که به اینترنت متصل شده‌اید، یعنی اینکه سیستم شما هم به این شبکه بزرگ ملحق شده و با یک آدرس مشخص در اینترنت در حال سرویس دهی یا دریافت سرویس هستید.
در این شبکه بزرگ برخی از سیستم ها به عنوان سرویس دهنده هستند. مثلا وقتی که یک سایت را در مرورگر باز می‌کنیم، محتویات سایت در یک سیستم در شبکه اینترنت قرار دارد، که بر روی آن سرویس دهنده وب نصب شده است و اطلاعات سایت بر روی آن قرار گرفته است.
این سایت ممکن است حجم اطلاعات زیادی را در خود ذخیره کرده باشد و یا کاربران بسیار زیادی در دنیا به این سایت متصل شوند. پس این سایت نمی‌تواند بر روی یک سیستم کامپیوتری ساده باشد.
وقتی که یک واحد تجاری را اجاره می‌کنید، تمام فضای آن واحد به صورت اختصاصی در اختیار شما هستند، ولی راهرو یا آسانسور و برای دسترسی به آن واحد به صورت اشتراکی است. همچنین ممکن است در برخی منابع مانند آب یا برق به صورت اشتراکی باشند.
"سرور مجازی - Virtual Private Server" یک قسمت کوچک از یک سرور است، دقیقا مانند یک واحد از یک ساختمان است. وقتی که یک سرور مجازی VPS تهیه می‌کنید، تمام فضای سرور مجازی به صورت اختصاصی در اختیار شما است. ولی شبکه و دسترسی به سرور که مانند راهرو یا آسانسور برای دسترسی به سرور مجازی هستند، به صورت اشتراکی است.
سرور مجازی یا وی پی اس بصورت VPS  مخفف عبارت Virtual Private Server  به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل است. اما فرایند کار آن با مجازی سازی انجام می‌گیرد. به این ترتیب که یک سرور به چند بخش که برای مقاصد مختلف استفاده می‌شود، تقسیم می‌شود. در این حالت با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم می‌شود اغلب و در شرایط یکسان، هزینه خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین‌تر است.

سرور مجازی چه کاربردهایی دارد؟

سرور مجازی کاربردهای بسیاری دارد. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:
میزبانی وب سایت نسبتا پر مصرف یا تعدادی سایت با مصرف متوسط
استفاده از سرور مجازی برای وب سرویس‌ها مانند میل سرور ، دیتابیس سرور و …
استفاده از سرور مجازی برای کنترل یا بهبود عملکرد سیستم‌ها
استفاده از سرور مجازی به عنوان عامل ارتباط ثانویه و رمزنگاری اطلاعات
استفاده از خدمات سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند. البته در صورتی که آی پی خارج از کشور باشد.
انجام کارهایی که به اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا نیاز دارد.

انواع سرور مجازی

سرورهای مجازی معمولا بر اساس سیستم عامل، مدل مجازی سازی و همچنین تکنولوژی آن دسته‎بندی می‌شود. در زیر به انواع دسته بندی سرور مجازی اشاره می‌کنیم:

سرور مجازی لینوکس (با امکان نصب انواع سیستم عامل توزیع لینوکس)
سرور مجازی ویندوز (با امکان نصب اغلب سیستم عامل ویندوز سرور)
سرور مجازی اختصاصی با منابع کاملا اختصاصی از قبیل CPU , RAM و ...
سرور مجازی اشتراکی (با منابع سخت افزاری اشتراکی)
سرور مجازی ابری (با ساختاری متفاوت به منظور بالا رفتن سطح کارایی، پایداری، امنیت و …)

دیتا سنتر چیست؟

گفتیم که سرورها دارای سخت افزار و شبکه بسیار پرقدرت هستند. سرورها مصرف برق بالایی دارند و حرارت زیادی تولید می‌کنند. پس با این شرایط نمی‌توان آن‌ها را در یک مکان معمولی مانند خانه نگهداری کرد. مکانی که باید سرورها در آن نگهداری شوند باید دارای سیستم برق پرقدرت صنعتی به همراه سیستم خنک کننده مناسب و همچنین دارای ارتباط شبکه اینترنت با پهنای باند بسیار بالا باشد.
دیتا سنتر - Data Center یا مرکز داده، شرایط لازم را برای نگهداری سرورها فراهم می‌کنند. دیتاسنترها مکان‌هایی استاندارد هستند که :
در برابر حوادث طبیعی مقاومت بالایی دارند.
دارای زیرساخت شبکه اینترنت با پهنای باند بسیار بالا هستند.
دارای سیستم برق پرقدرت صنعتی هستند.
چند منبع تولید برق متفاوت هستند که در صورت بروز مشکل، هیچگاه دچار قطعی برق نشوند.
همچنین دارای سیستم خنک‌کننده و تهویه اختصاصی و پیشرفته هستند.
موارد گفته شده فقط برای آشنایی با دیتاسنتر بودند. تنها مواردی که برای کسی که می‌خواهد یک سرور مجازی VPS تهیه کند مهم است، مکان جغرافیایی دیتاسنتر است و البته تا حدودی شبکه دیتاسنتر خواهد بود.

کاسپین دیجی با دارا بودن سرورهای قدرتمند در دیتاسنترهای معتبر ترکیه و ایجاد سرویس های سرور مجازی ترکیه که قابلیت نصب سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز، لینوکس، میکروتیک، فایل سرور و ... را دارند تلاش می کند تا با ارائه خدمات سرور مجازی ترکیه به قیمت مناسب موجب رضایتمندی شما کاربران گرامی بشود.جهت خرید سرور مجازی ترکیه از طریق لینک زیر می توانید اقدام کنید.