نسل ۱۲ پردازنده های اینتل Intel 12th gen

نسل جدید پردازنده اینتل

شرکت اینتل در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۲۲ همزمان با برگزاری نمایشگاه CES از نسل جدید پردازنده های خودIntel 12th Gen Core family رونمایی کرد.در این دوره ۸ پردازنده سری H که اکثرا در تجهیزات قابل حمل مانند لپ تاپ و سایر تجهیزات خصوصا اینترنت اشیاء (IOT) مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اینتل با معرفی پردازنده‌های موبایل کاملاً جدید نسل دوازدهم سری Core H مانند پرچم دار Intel Core i9-12900HK به مسیر خود در صنعت پردازنده های تجهیزات قابل حمل ادامه می دهد،نه تنها بهترین پلتفرم بازی تجهیزات قابل حمل جهان، بلکه سریع‌ترین پردازنده را شرکت اینتل معرفی کرده است.

توان پردازش

حداکثر فرکانس ۵ گیگاهرتز، ۱۴ هسته (۶ هسته P و ۸ هسته E) و ۲۰ رشته که به نسل دوازدهم اینتل Core i9-12900HK پرچم دار را به عنوان سریع ترین پردازنده موبایل نشان می دهد.Intel Core i9-12900HK

با جفت شدن هسته های عملکرد ( هسته های P) و هسته های کارآمد ( هسته های E) با اولویت بندی هوشمند حجم کار و توزیع مدیریت از طریق Intel® Thread Director3، عملکرد سیستم را در برنامه های تک و چند رشته ای بهبود می بخشد.

اینتل همچنین از خط تولید جدیدی برای پردازنده‌های موبایل به نام سری P رونمایی کرد که هدف آن لپ‌تاپ‌های باریک و سبک است. در مجموع، اینتل ۲۸ نوع نسل دوازدهم اینتل Core را در پردازنده‌های سری H، P و U ارائه خواهد کرد.

برای پردازنده های دسکتاپ، اینتل ۲۲ پردازنده دسکتاپ نسل دوازدهم جدید Intel Core 65 و سی و پنج وات را با قدرت و عملکرد مقیاس پذیر برای بازی، ایجاد و بهره وری معرفی کرد که اکنون در دسترس هستند.

سبد خرید